Rave Hard - presskit

Twórca

 • Redi Games
 • Kraków, Polska

Data premiery

 • 23 września 2019r.

Witryna

Sugerowana Cena Detaliczna

 • Ravehard: Magiczna Gra Karciana 89 zł
 • Ravehard: Afterparty 20 zł

Zawartość

Ravehard: Magiczna Gra Karciana:

 • 165 kart gry (63x88 mm, poker size)
 • Pudełko 92 x 92 x 92 mm
 • 3 instrukcje 480 x 80 mm (tryb podstawowy + tryb dwóch graczy)
 • Darmowa dedykowana aplikacja mobilna (soon)

Ravehard: Afterparty
 • 55 kart gry (63x88 mm, poker size)
 • Pudełko 19 x 65 x 90 mm
 • Instrukcja 252 x 88 mm (Nowe Talie + Tryb Zjawy)
 • Darmowa dedykowana aplikacja mobilna (soon)

O grze

 • Autor Gry: Adam Betley (Penny Dreadfun)
 • Liczba Graczy: 2-5(Ravehard), 2-6(Ravehard Afterparty)
 • Wiek Graczy: 12+
 • Czas Gry: ok. 60 minut

RAVEHARD: MAGICZNA GRA KARCIANA

Opis:

Ravehard: Magiczna Gra Karciana to gra dla 3-5 graczy (*) w wieku 12+ łącząca elementy klasycznej gry karcianej, gry blefu i dedukcji oraz gry kooperacyjnej.

W czasie rozgrywki, trwającej trzy rundy, gracze będą współpracować, aby pokonać wiele niebezpieczeństw: bossów i ich popleczników oraz przetrwać nieprzewidziane zdarzenia. Po każdej rundzie gracze zdobywają dowody, które pozwoląim ustalić jakie było narzędzie zbrodni oraz co naprawdę się wydarzyło.

Jeżeli uda im się przetrwać trzy rundy, gracze dotrą do komnaty Arcymaga. Jeżeli są pewni, kto spośród nich jest mordercą, mogą go wytypować i obezwładnić – wtedy gracze wygrywają. Jeżeli nie – morderca ujawni się i zapoluje na graczy: drużyna, która wygra ostateczne starcie, wygrywa grę.

Nie ufaj nikomu, nawet sobie! Każdy z graczy rozpoczyna grę z pewnymi przedmiotami, które świadczyć mogą o ich winie lub stanowić alibi. W czasie swojej tury gracze mogą podrzucać innym te przedmioty, próbując zwalić winę na nich i oczyścić sięz zarzutów. Jednak do samego końca nie będzie wiadomo, który przedmiot naprawdę okaże się narzędziem zbrodni. Przez całą rozgrywkę gracze będą blefować, zwierać sojusze, oszukiwać się nawzajem i mącić – jawnie oraz niejawnie – przy wykorzystaniu specjalnych kart Flirtu, służących do przekazywania sobie informacji i knucia.

Ta gra jest dla ciebie, jeżeli lubisz: Magic: The Gathering, Munchkin, Hero Realms, Epic Spell Wars of the Battle Wizards, List Miłosny, Maskarada, Światowy Konflikt, Obecność, Penny Dreadfun.

Historia:

Źle się dzieje w magicznym świecie Labamba... Doroczna techno-impreza, na której musi pojawić się każdy szanujący się mag i czarodziejka, była tak epicka, że o poranku skacowani i zmęczeni goście odkryli, że ktoś zamordował Arcymaga!

Nie wiadomo jak, nie wiadomo kiedy. Prawdopodobnie nawet sam morderca nie wie, co zrobił, bo mało kto pamięta wydarzenia wspomnianej nocy. Niestety, według odwiecznych praw Labamby, zabójca Arcymaga może stać się potężnym Darkcymagiem, sprowadzając tym samym Ciemność na całą krainę! A jeśli jest coś, czego Ciemność nienawidzi, to dobra zabawa, techno, lasery i brokat – wszystko to, co jest bliskie czarodziejskiemu światu.

Pora zatem wziąć się w garść, przywdziać na obolałe głowy odblaskowe czapeczki detektywów, rozwiązać zagadkę śmierci Arcymaga i złapać mordercę, nim ten urośnie w siłę

Cechy produktu:

 • ROZBUDOWANE KARCIANE WALKI opierające się na trzech różnych szkołach magii – klasycznej, współczesnej i majestatycznej – dodatkowo wspieranych przez talię zaklęć ogólnych oraz czarną magię! Łącz ze sobą zaklęcia i twórz niespotykane, potężne kombinacje!

 • IMPREZOWE ŚLEDZTWO, w czasie którego musisz poznać, kto jest mordercą Arcymaga. Może być nim każdy – nawet Ty! Obserwuj uważnie innych graczy, nie daj po sobie poznać, co myślisz i dąż do wspólnej wygranej – lub swojego własnego zwycięstwa!

 • KAŻDA ROZGRYWKA JEST INNA dzięki układanemu przed grą Stosikowi Fabularnemu. Zawiera on w sobie losowo dobrane karty zdarzeń, bossów i dowodów, dzięki czemu nigdy nie wiesz, w jakim kierunku ostatecznie potoczy się historia!

Wideo:

Materiały graficzne:

Pobierz wszystkie materiały

Prezentacja postaci:

Ilustracje kart:

Kadry z materiałów wideo:

Setting gry:

Grafika przewodnia:

Logo gry:

O Redi Games:

Redi Games to niewielka agencja interaktywna założona w kwietniu 2017 roku w Krakowie. Jesteśmy zespołem bardzo doświadczonych ludzi — zarówno w grafice komputerowej, jak i programowaniu, UX, UI i marketingu — którzy postanowili wspólnie założyć niezależne studio. Zaczynaliśmy jako grupa obcych sobie ludzi, ale z czasem udało nam się stworzyć zgrany i oddany sobie zespół, gotowy na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Stawiamy na pomysły odpowiadające na potrzeby graczy i klientów, które wychodzą poza schematy. Nasza ostatnia produkcja, Ravehard, jest odpowiedzią na utarte mechaniki i stanowi próbę innowacyjnego łamania schematów — za pomocą humoru i dobrej zabawy.

Wizją Redi Games jest tworzenie gier na wszystkie platformy, które będą zadowalać społeczność swoim dopracowaniem i grywalnością. W każdy nasz projekt wkładamy całe serce, wierząc, że najważniejsza jest komunikacja i szczerość. Nasze produkcje tworzymy przy tym zawsze w myśl zasady, że wszyscy jesteśmy inni, a różnorodność ta dostarcza nam ogromne pole do kreatywnego wyrażania siebie.

Urzeczywistniamy marzenia. Zaspokajamy potrzeby. I jesteśmy w tym dobrzy. Jesteśmy REDI.